TECHNOLÓGIE

Zubné implantáty | DENT+ Zubná klinika

Zubné Implantáty

slúžia ako ideálna náhrada stratených zubov, bez poteby brúsenia okolitých zdravých zubov. Implantáty sú titánové skrutky, ktoré sú zavádzané do kosti. Následne je na implantát zhotovená zubná korunka, mostík, alebo sú nimi podopreté zubné protézy.

 

CEREC

je unikátny frézovací systém, ktorý umožňuje zubnému lekárovi zhotoviť keramické zubné náhrady v 1 návšteve priamo v zubnej ambulancii. Na počkanie dokážeme vyrobiť keramické výplne (inlay/onlay), fazety, korunky a mostíky.

Cerec | DENT+ Zubná klinika
 

Digitálny röntgen

Súčasťou našej kliniky je aj vlastné RTG pracovisko. Okrem bežného intraorálneho röntgenu na zhotovenie malých snímiek vlastníme aj panoramatický röntgen na zhotovenie panoramatickej snímky – OPG. Jedna OPG snímka prehľadne zachytí všetky zuby v čeľusti aj sánke. Už niekoľko rokov nezhotovujeme RTG snímky na klasický film. Vďaka zavedeniu digitálneho RTG vyšetrenia sme získali kvalitnejšie snímky a skrátili čas potrebný k ich vyvolaniu. Snímka sa do niekoľkých sekúnd objaví na monitore počítača. Zároveň sme výrazne redukovali dávku žiarenia potrebnú k zhotoveniu 1 snímky. Umožňuje nám to zhotoviť viacero snímiek, a tým stanoviť presnú diagnózu.

 

3D RTG – CT vyšetrenie

3D RTG – CT vyšetrenie Od roku 2017 používame na našej klinike aj najmodernejší prístroj od firmy DentsplySirona na zhotovenie zubného 3D RTG – CT vyšetrenie. Výrazne sme zlepšili diagnostiku, keďže zuby a okolité tkanivá vidíme trojrozmerne. Dokážeme tak presne naplánovať zavedenie zubných implantátov, ošetrenie koreňových kanálikov, či vytiahnutie zubov múdrosti.
 
 
Zeiss mikroskop

Lupy a operačný Mikroskop Zeiss

Lupy a zubný operačný mikroskop umožňujú 5-20x zväčšiť pracovné pole. Vďaka tomu dokážeme vidieť každý detail na zube a správne sa rozhodnúť o postupe ďalšieho ošetrenia. Zvyšujeme tak úspešnosť ošetrenia a redukujeme komplikácie.
 
zdravotná poisťovňa Union
© 2024 Všetky práva vyhradené pre DENT plus, s.r.o. | Ochrana osobných údajov | Cookies | Tvorba web stránok MI:SU DESIGN s.r.o.
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.
Objednajte sa