Zubné implantáty | DENT+ Zubná klinika

Zubné implantáty

PONÚKAME VÁM NOVÉ RIEŠENIA NÁHRADY ZUBOV

Nové riešenie náhrady zubov

ZUBNÉ IMPLANTÁTY sú kovové skrutky, ktoré sa zavádzajú do kostí na miesta stratených zubov. Implantát má funkciu umelého koreňa, na ktorý sa môže zhotoviť korunka, mostík, alebo podoprieť protéza, ktorá potom pevne drží.

Aké sú výhody zubných implantátov?

1. umožnia nahradiť snímateľnú zubnú protézu pevným mostíkom
2. nahradia stratu jedného, alebo skupiny zubov bez potreby obrúsenia susedných zdravých zubov
3. umožnia podoprieť a upevniť snímateľnú zubnú náhradu pri zlých anatomických pomeroch v ústach.

Zubné implantáty | DENT+ Zubná klinika

Ako sa zubný implantát zavádza?

Ošetrenie prebieha ambulantne v miestnom znecitlivení, ktoré zabezpečuje bezbolestný priebeh. Celý zákrok trvá asi hodinu. Po ošetrení pacient odchádza domov. Pooperačné ťažkosti sú veľmi mierne. Implantát sa nechá vhojiť  8 až 12týždňov.  Počas tohto obdobia sa implantát pevne spoji s kosťou. Po celú dobu hojenia môže pacient nosiť dočasnú zubnú náhradu. 

Zavádzanie zubného implantátu | DENT+ Zubná klinika

Ako sa treba o implantát starať?

Základnou podmienkou úspechu je dokonalá ústna hygiena. Implantáty treba dôkladne čistiť zubnou kefkou, medzizubnou kefkou a zubnou niťou. Pravidelne (2x do roka) treba navštevovať dentálnu hygieničku, ktorá pacienta poučí o správnej hygiene a dôkladne zuby aj implantáty očistí. Pri nedodržiavaní zásad ústnej hygieny sa môže implantát z organizmu vylúčiť. S tým súvisí aj životnosť implantátov. Teoreticky platí, že životnosť implantátov nie je obmedzená.

Kedy sa na zavedenie implantátu objednať?

Pre zavedenie implantátu je nevyhnutná výška a šírka kosti. Po vytiahnutí zubu dochádza k rýchlej strate kosti, pretože kosť už nie je zaťažovaná. Preto ak ste už o zub prišli je možné implantát zaviesť najskôr o 2-3 mesiace. Ak Vám zub ešte nebol vytiahnutý je vhodné, aby ste sa na vytiahnutie objednali k nám, aby to bolo čo najšetrnejšie. V prípade ideálnych podmienok je možné zubný implantát zaviesť okamžite po vytiahnutí zubu.

Objednať sa na zubný implantát | DENT+ Zubná klinika

Najčastejšie prípady nahrádzania zubov

1 zub

Strata 1 zubu – zubný implantát je ideálna náhrada chýbajúceho zubu. Zub nahradíme bez potreby brúsenia susedných zubov.

Strata viacerých susedných zubov – pre nahradenie viacerých zubov nie je potrebné zaviesť implantát na miesto každého strateného zubu. Napr. zavedením 2 implantátov môžeme nahradiť 3-4 zuby.

Nahradenie všetkých zubov čeľuste alebo sánky 4 implantátmi – minimálny počet implantátov pre nahradenie všetkých zubov je 4. Pri tomto počte implantátov môžeme nahradiť maximálne 10 zubov. Zároveň nemáme rezervu do budúcna pri prípadnom probléme s niektorým implantátom.

Nahradenie všetkých zubov čeľuste alebo sánky 6 implantátmi–zavedenie 6 implantátov umožňuje naradiť 12-14 zubov čeľuste alebo sánky. Necháva nám aj rezervu do budúcna, ak by došlo k strate niektorého implantátu.

Máte na nás nejaké otázky?
Neváhajte nás kontaktovať!

zdravotná poisťovňa Union
© 2024 Všetky práva vyhradené pre DENT plus, s.r.o. | Ochrana osobných údajov | Cookies | Tvorba web stránok MI:SU DESIGN s.r.o.
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.
Objednajte sa