Detská zubná ambulancia - Ošetrenie detí - Dent+ Prešov, Ľubotice

Ošetrenie detí

PRVÁ NÁVŠTEVA U ZUBÁRA
Detských pacientov prijímame vo veku od 0 do 7 rokov, prípadne deti s výraznými problémami zubov po prvotnej konzultácii a preskúmaní stavu pacienta.

OŠETRENIE DETÍ - MLIEČNÉ ZUBY

DETI

Detská zubná ambulancia

Vitajte u nás. V našom detskom zubnom svete, kde zúbková víla skutočne nosí odmeny, a kde sa strach mení na radosť a zdravý úsmev.

Áno, nie vždy to ide ľahko, nie vždy to ide bez počiatočných obáv, ale tím našej detskej zubnej ambulancie dáva do svojej práce maximum - celé srdce, lásku a pochopenie pre malých, menších aj tých úplne najmenších pacientov.

Sme si vedomí citlivosti a hravosti detskej duše, ktorej sme prispôsobili celé ošetrenie a čas strávený na našej klinike. Pre hravé detičky je pripravená vlastná čakárnička, kde si môžu potrápiť svoju hlavičku na učiacej veži, prípadne sa zahrať na malých aj veľkých zubárov alebo si môžu popozerať svoje obľúbené rozprávky.

Počas vstupného vyšetrenia v ambulancii ponúkame malým pacientom možnosť vlastného výberu obľúbenej rozprávky a veselé a hravé prostredie.

No vyšetriť zúbky len zrkadielkom a svetlom nie vždy postačí...

.....keď sa už zadné zúbky tesne k sebe priblížia je nevyhnutné aj vyšetrenie RTG.

....preto sa so všetkými princeznami, ktoré potrebujú RTG hráme na modelky a RTG snímky sú vlastne fotky zúbkov, ktoré fotíme do „časopisu“

...so všetkými princami sa pri RTG hráme na vojakov, pretože ochranná vesta, ktorú majú počas snímkovania je vlastne nepriestrelná vesta, akú nosia len špeciálni vojaci.

Po skompletizovaní vyšetrenia a zhodnotenia samotnej spolupráce nášho malého pacienta Vám vypracujeme liečebný plán. Vysvetlíme, čo je potrebné vedieť o starostlivosti o zúbky Vašich ratolestí a zodpovieme Vám na všetky Vaše otázky.

...lenže, čo ak princ/princezná nespolupracuje? Čo ak strach je príliš veľký a zúbky už akútne potrebujú ošetrenie?

Aj v takýchto prípadoch si vieme poradiť. Rozumieme, že krehká detská duša si nie je vždy vedomá, prečo by mala spolupracovať...

....Sedácia pri vedomí. Malému pacientovi podáme „liek odvahy“ (špeciálny utišujúci, bezpečný liek), vďaka ktorému môže byť postoj malého pacienta ku ošetreniu prijateľný. Bohužiaľ tento liek nie je všeliekom pre všetky nespolupracujúcich pacientov, ktorý účinkuje u všetkých detí rovnako. Je to však akási pomyselná pomocná barlička, ktorá môže veľmi ustráchaným detičkám pomôcť pri ošetrení.

...čo ak zlyhá aj sedácia...čo v prípade ak malý pacient potrebuje tak rozsiahle ošetrenie, ktoré by nezvládol ani odvážny dospelák...v takomto prípade nám pomáha tím skúsených anestéziológov, ktorí nám po dôkladnom vyšetrení princa/princeznú uspinkajú - celková anestézia. Zatiaľ čo sa im budú snívať pekné sníčky, zúbky im priamo na našej ambulancii ošetríme. Po prebudení a zrevitalizovaní odchádzajú detičky domov aj s darčekovou taštičkou plnou odmien a pomôcok pre pokračovanie ich zdravého úsmevu aj v domácom prostredí.

Sedácia pri vedomí

Farmakologická príprava pacienta pred zákrokom/ošetrením. Ide o podanie lieku Midazolam spolu s džúsom (kvôli horkosti lieku).  Jej úlohou je navodiť ospalosť, tlmiť vedomie a oslabuje pamäťovú stopu. Je vhodná u nespolupracujúcich, alebo veľmi ustráchaných detí. Jej výhodou je relatívne rýchly nástup účinku (20 - 30min.) Odznieva pozvoľne v priebehu niekoľkých hodín (cca 3 - 4hod). Sedácia je vhodná na krátke a jednoduché výkony v ústnej dutine - pri extrakcii zubov, alebo pri zhotovení jednoduchej výplne. Pri zložitejších výkonoch ako sú náročné rekonštrukcie zubov je však nedostačujúca. Tento spôsob ošetrenia nie je vhodný pre každého pacienta, preto je dôležité posúdiť individuálne zdravotný stav Vášho dieťaťa.

Aké druhy RTG vyšetrenia u detí používame?

Malé snímky

Ide o druh RTG vyšetrenia, ktorý sa praktizuje najčastejšie u detí do 6 rokov. Je  to detailné zobrazenie 2 - 3 zubov s priľahlou časťou kosti. Zobrazí sa detailne najmä medzizubný priestor medzi mliečnymi stoličkami. Tento priestor je u väčšiny detí voľným okom nevyšetriteľný kvôli tesnému postaveniu zadných zubov. Avšak tento priestor je najčastejším miestom vzniku zubného kazu na mliečnych stoličkách.  Detailne sa zobrazí aj stav koreňov mliečnych stoličiek a stav kosti, v ktorej sa zub nachádza. Pri tejto RTG snímke sa dá overiť aj stav zárodku trvalého zuba a stupeň jeho vývoja.

Panoramatická snímka

Veľká panoramatická snímka slúži na zobrazenie všetkých zubov v čeľusti a aj v sánke. Má výpovednú hodnotu len v špeciálnych prípadoch do 6 rokov dieťaťa. Od 6-tich rokov, alebo po prerezaní trvalých stoličiek sa zhotovuje každé 2 až 3 roky. Podáva informáciu o stave a polohe koreňov mliečnych zubov,  zárodkov trvalých zuboch a o stave kosti a priľahlých štruktúr.

 

Celková anestézia

Ošetrenie v celkovej anestézii je rozhodujúce najmä u nespolupracujúcich pacientov v prípade viacnásobných stomatologických výkonov, u viacpočetných náročných extrakcií zubov, alebo u pacientov, ktorých ošetrenie v sedácii nie je možné. Celková anestézia sa vykonáva formou jednodňovej starostlivosti.

Celková anestézia je stav riadeného bezvedomia, podobný pokojnému spánku a slúži na odstránenie pocitov bolesti počas zubného zákroku. Zároveň anestéziologické postupy slúžia na kontrolu životne dôležitých telesných funkcií, najmä dýchania a krvného obehu. Anestéziu vykonáva lekár -  anestéziológ so svojím asistentom. Po vykonaní zubného ošetrenia je pacient prebudený a neustále monitorovaný a sledovaný asi 1 až 2 hodiny anestéziologickým tímom a následne prepustený do domácej starostlivosti.

Pri celkovej anestézii detí sa na klinike DENT plus používa najmodernejší anestéziologický prístroj značky GE Healthcare, ktorý je používaný aj v nemocniciach.

Celková anestézia, detská stomatológia

Celková anestézia, detská stomatológia 2

Ošetrenie mliečné zuby

Služba VšZP, Union, Dôvera Priama platba
Injekčná anestézia10€19€
Ošetrenie v sedácii - pri vedomí100€100€
Konzultácia30€30€

Zahŕňa vyšetrenie a orientačný plán liečby. Ak je potrebné ošetriť viac zubov, nasleduje vstupné vyšetrenie.

Vstupné vyšetrenie do 14 rokov 50€ 140€

Založenie papierovej dokumentácie, zhotovenie všetkých potrebných RTG (okrem 3D RTG), fotky zubov a tváre, plán liečby a rozpočet na ošetrenie.

Komplexné stomatologické vyšetrenie od 15 rokov 60€ 150€

Založenie papierovej dokumentácie, zhotovenie všetkých potrebných RTG (okrem 3D RTG), fotky zubov a tváre, plán liečby a rozpočet na ošetrenie.

Dentálna hygiena do 15 rokov 35€ 78€
Extrakcia mliečneho zuba 30 - 45€ 39 - 67€
Pečatenie zubov - samostatne 40€ 40€
Výplň mliečneho zuba 60 - 150€ 64,50 - 189€

V cene je aj lokálne znecitlivenie a izolácia zuba blanou (kofferdam).

Ošetrenie mliečneho zuba pomocou nerezovej korunky - Hall technika 60€ 60€
Fixný medzerník po vytiahnutí mliečneho zuba 100€ 100€
Nespolupráca u dieťaťa bez možnosti ošetrenia 50€ 50€
Celková anestézia – 1. hod. 350€ 350€
Celková anestézia – každá začatá polhodina 100€ 100€
zdravotná poisťovňa Union
© 2024 Všetky práva vyhradené pre DENT plus, s.r.o. | Ochrana osobných údajov | Cookies | Tvorba web stránok MI:SU DESIGN s.r.o.
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.
Objednajte sa