Cerec | DENT+ Zubná klinika

CEREC - keramika, zirkón

KERAMICKÉ NÁHRADY UŽ NA PRVEJ NÁVŠTEVE

Zhotovenie keramickej zubnéj náhrady priamo v zubnej ambulancii

CEREC je unikátny systém, ktorý umožňuje zubnému lekárovi zhotoviť keramické zubné náhrady aj na počkanie priamo v zubnej ambulancii. 
Pacienti už nemusia čakať niekoľko dní na výrobu ,,nového zuba“ v zubnom laboratóriu. Na počkanie dokážeme vyrobiť keramické výplne (inlay/onlay), fazety, korunky a mostíky. Systém CEREC pozostáva z 3 prístrojov:
3D skener, počítač s 3D softvérom a fréza.

Cerec | DENT+ Zubná klinika

3 kroky k dokonalej náhrade:

1. digitálny odtlačok,
2. návrh náhrady
3. frézovanie

1. 3D skener umožňuje zhotovenie digitálneho odtlačku situácie v ústach. Eliminujeme tak často nepríjemné zhotovovanie klasických odtlačkov.
2. Pomocou 3D softvéru navrhneme budúcu náhradu, ktorá je maximálne presná. Má dokonalý kontakt so susednými zubami.
3. Náhrada je vyfrézovaná zo špeciálneho keramického bločku. Následne je upravená pre dosiahnutie dokonalej estetiky a vložená do úst pacienta.

Cerec | DENT+ Zubná klinika
Celokeramické a zirkónové náhrady | DENT+ Zubná klinika

Celokeramické náhrady – už žiadny kov v ústach

Už žiadne amalgámové výplne, kovové korunky či mostíky, ktoré spôsobujú hromadenie kovov v organizme. CEREC umožňuje zhotovenie náhrad z biokompatibilnej keramiky, ktorú telo veľmi dobre toleruje. Keramika je zároveň dnes najdokonalejší materiál čo sa týka estetiky a životnosti zubných náhrad.


Zirkónové náhrady

Zirkónová keramika je dnes najpevnejšou keramikou. Umožňuje zhotoviť zirkónové korunky, mostíky a dokáže nahradiť aj rozsiahle kovové konštrukcie. Vďaka tomu vieme zhotoviť dokonale estetickú zubnú náhradu aj pacientom s väčšou stratou zubov.

Zubné implantáty | DENT+ Zubná klinika

CEREC a zubné implantáty

Zubné implantáty sú titánové náhrady stratených zubov zavádzané do kosti. Na implantáty sa následne zhotovujú korunky alebo mostíky. CEREC zhotovuje maximálne presné náhrady s dokonalým kontaktom so zubným implantátom. V ideálnom prípade umožňuje zhotoviť zubnú korunku ihneď po zavedení zubného implantátu. Pacient tak odchádza so zubnej ambulancie s novým zubom za 1 deň.

Máte na nás nejaké otázky?
Neváhajte nás kontaktovať!

zdravotná poisťovňa Union
© 2024 Všetky práva vyhradené pre DENT plus, s.r.o. | Ochrana osobných údajov | Cookies | Tvorba web stránok MI:SU DESIGN s.r.o.
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.
Objednajte sa