Neviditeľný strojček

Neviditeľný strojček

NEVIDITEĽNÉ STROJČEKY - FÓLIOVÉ APARÁTY

Neviditeľný strojček vyrieši vaše problémy

Neviditeľné strojčeky sú vhodné pre deti aj dospelých. Sú veľmi nenápadné, neobmedzujú pri čistení zubov ani pri stravovaní. Správne indikovaná liečba neviditeľným strojčekom dokáže u detí a dospelých efektívne vyriešiť väčšinu ortodontických anomálií a odchýlok v postavení zubov a čeľustí. Ide o sériu dláh z priehľadného plastu, ktoré posúvajú vaše zuby do ideálnej polohy.

Veľkou VÝHODOU liečby neviditeľným strojčekom na našej zubnej klinike je spolupráca čeľustného ortopéda s protetikom – zubným lekárom, ktorý zhotovuje definitívne korunky, fazety. Od začiatku sa preto plánuje definitívna poloha zubov s ohľadom na prípadnú záverečnú liečbu fazetami, korunkami.

Konzultácia

Prvým krokom je konzultácia u čeľustného ortopéda. Pri konzultácii (vyšetrenie zubov, ústnej dutiny + RTG snímka - OPG) vám skontrolujeme postavenie zubov a vzťah zubných oblúkov navzájom, zhodnotíme mieru odchýlky a či je pre vás neviditeľný strojček vhodný.

Vstupné vyšetrenie

Ak sa rozhodnete pre liečbu neviditeľným strojčekom, prvým krokom je vstupné vyšetrenie, ktoré zahŕňa anamnézu, vyšetrenie zubov a ústnej dutiny, zhotovenie fotiek zubov a tváre a skenovanie zubov. Ďalej je potrebné zhotoviť TeleRTG (bočná snímka hlavy), v indikovaných prípadoch 3D RTG.

Zo vstupného vyšetrenia získame všetky informácie potrebné k zhotoveniu liečebného plánu. Čeľustný ortopéd zhotoví 3D plán liečby, ktorý vám pri ďalšom sedení podrobne vysvetlí a uvidíte aj virtuálny výsledok liečby. Dozviete sa informácie ohľadom vašej liečby – jej priebeh, cenu a približnú dobu trvania.

Priebeh liečby

Dĺžka liečby je individuálna, priemerne trvá 1-2 roky. Na začiatku liečby vám budú na zuby lepené tzv. attachmenty (výstupky na zuboch zhotovené z bielej kompozitnej výplne), ktoré zabezpečujú, že strojček lepšie drží alebo pomáhajú pri niektorých pohyboch zubov (prípadne iné súčasti strojčeka). Je potrebné absolvovať dohodnuté kontroly približne raz za 2-3 mesiace. Pri kontrolách sa sleduje ako postupuje liečba, prípadne podľa potreby sa robí tzv. stripping (zábrus tenkej vrstvy skloviny medzi zubami) pre vytvorenie miesta pre pohyb zubov.

Veľmi dôležitým predpokladom úspechu liečby je spolupráca pacienta, ktorý by mal neviditeľný strojček nosiť minimálne 22 hodín denne. Zároveň je potrebné dodržiavať všetky odporúčané postupy, ktoré sa týkajú intervalu výmeny dláh, používania podporných súčastí aparátu a zubnej hygieny.

Udržanie výsledku liečby

Po ukončení liečby sa odstránia zo zubov attachmenty, zuby sa vyleštia a zhotovia sa udržiavacie dlahy, ktoré budete ďalej nosiť podľa pokynov lekára. Zuby majú aj po vyrovnaní snahu vrátiť sa do pôvodnej polohy. Udržiavanie výsledku liečby je dôležitou súčasťou liečby, aby nedošlo k čiastočnému/úplnému návratu zubov do pôvodnej polohy.

V DENT plus používame neviditeľné strojčeky svetového výrobcu Spark. V porovnaní s inými neviditeľnými strojčekmi sú ešte nenápadnejšie, komfortnejšie a menej náchylné na sfarbenie pigmentmi z jedál a nápojov.

Máte na nás nejaké otázky?
Neváhajte nás kontaktovať!

zdravotná poisťovňa Union
© 2024 Všetky práva vyhradené pre DENT plus, s.r.o. | Ochrana osobných údajov | Cookies | Tvorba web stránok MI:SU DESIGN s.r.o.
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.
Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu
Objednajte sa